× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


"Mała syrenka" online - opis fabuły | obsada | opinie

Redakcja Pinbook | 12-09-2019 | skomentuj

"Mała syrenka" online - opis fabuły | obsada | opinie

Mała syrenka plakat

Oceń


Mała syrenka – twórcy i premiera

To pełnometrażowy film animowany produkcji amerykańskiej, wyprodukowany przez Walt Disney Pictures. Zarówno za reżyserię jak i opracowanie scenariusza odpowiedzialni są John Musker oraz Ron Clements. Tytuł ujrzał światło dzienne 15 listopada 1989 roku na ekranach kin światowych. Polscy widzowie mogli zapoznać się z tytułem najwcześniej 29 maja 1998 roku. Doborem odpowiedniej ścieżki dźwiękowej zajęli się Alan Menken oraz Howard Ashman. Fabuła nawiązuje do powieści Hansa Christiana Andersena o tym samym tytule.
Gdzie możemy obejrzeć „Mała syrenka” cały film online? Tytuł znajdziemy w serwisach cda.pl, Player.pl oraz ipla.tv, a także na platformie streamingowej HBO GO. Portale te, za niewielką opłatą, dają nam dostęp do nieograniczonej biblioteki filmów i seriali online.

  Zobacz także  


Mała syrenka – opis fabuły

Główną bohaterką tej opowieści jest Ariel - syrenka i ukochana córka potężnego króla mórz. Nie przynosi mu jednak ona chluby - przez swoją ciekawość nieustannie wplątuje się w tarapaty, zapominając przy tym o obowiązkach morskiej księżniczki. Dzieje się tak, ponieważ Ariel ma pewną skrywaną pasję, której oddaje się bez reszty. Są nią ludzie i ich życie. Syrenka całymi dniami pływa po dnie morza, zbierając różne tajemniczo wyglądające przedmioty, stworzone ludzką ręką i zastanawiając się, do czego też one mogą służyć.
Pewnego dnia, w czasie sztormu Ariel ratuje przed utonięciem cudownej urody młodzieńca, którym okazuje się być sam książę Eryk. Syrenka natychmiast się w nim zakochuje. Tymczasem na dnie morza żyje okrutna wiedźma Urszula, która pragnie przejąć władzę nad morskim królestwem. W tym celu postanawia wykorzystać biedną księżniczkę. Oferuje jej układ: na 3 dni Ariel zostanie zamieniona w człowieka. Przez ten czas dziewczyna musi zdobyć serce Eryka i otrzymać od niego pocałunek prawdziwej miłości, w przeciwnym razie jej dusza i ciało staną się własnością czarownicy.

Przeczytaj również: Minionki rozrabiają

  Zobacz także  


Mała syrenka – obsada

Wersja oryginalna:
Jodi Benson jako Ariel / Vanessa
Christopher Daniel Barnes jako książę Eryk
Samuel E. Wright jako Sebastian
Jason Marin jako Florek
Kenneth Mars jako król Tryton
Pat Carroll jako Urszula
Polski dubbing:
Beata Jankowska-Tzimas jako Ariel
Jacek Kopczyński jako książę Eryk
Emilian Kamiński jako Sebastian
Maciej Kłos jako Florek
Włodzimierz Bednarski jako król Tryton
Stanisława Celińska jako Urszula
Przeczytaj również: Mulan II
Wszystko na temat: