× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Gry Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Dragon Ball - gdzie oglądać online?

Redakcja Pinbook | 16-08-2019 | skomentuj

Dragon Ball - gdzie oglądać online?

Dragon Ball plakat

Oceń


Dragon Ball – twórcy i premiera

To japoński serial anime na podstawie mangi Akiry Toriyamy. Za reżyserię odpowiedzialny jest Daisuke Nishio. Studio odpowiedzialne za produkcję serialu to Toei Animation. Manga, na której podstawie powstał serial telewizyjny o tym samym tytule. Pierwsze rozdziały papierowego pierwowzoru oparte są luźno na motywach zaczerpniętych z szesnastowiecznej chińskiej powieści „Wędrówka na Zachód”. Rozdziały mangi ukazywały się w latach 1984–1995 na łamach japońskiego tygodnika Shūkan Shōnen Jump wydawnictwa Shūeisha, a następnie zostały wydane w formie 42 tomów tankōbon. W Polsce została wydana nakładem wydawnictwa Japonica Polonica Fantastica. Anime podzielone zostało na 4 serie – Dragon Ball (1986–1989) i Dragon Ball Z (1989–1996) opartych na mandze, a także Dragon Ball GT (1996–1997) i Dragon Ball Super (2015–2018), prezentujące nowe przygody bohaterów. W latach 2009–2011 i 2014–2015 emitowana była odświeżona wersja serii Z (z niewielkimi zmianami) pod tytułem Dragon Ball Kai. Seria zdobyła na świecie wielką popularność. Autorzy obecnie popularnych mang (jak Naruto czy One Piece) przyznają, że czerpali z niej inspirację do własnej twórczości.
Gdzie możemy obejrzeć „Dragon Ball” cały serial online? Tytuł znajdziemy w serwisie cda.pl. Portal ten, za niewielką opłatą, daje nam dostęp do nieograniczonej biblioteki filmów i seriali online.
Przeczytaj również: Fullmetal Alchemist: Brotherhood

  Zobacz także  


Dragon Ball – opis fabuły

Dragon Ball przedstawia losy Sona Goku, któremu jako niemowlę przydzielono misje zniszczenia ziemi - ale z powodu awarii jego statku - nie wykonał on zadania. Zostaje przygarnięty i adoptowany przez ziemianina. Od tej pory cała znana nam historia zaczyna się od poznania przez naszego bohatera dziewczyny o imieniu Bulma, która opowiedziała mu o Smoczych Kulach i zaproponowała wspólną wyprawę.
B
Przeczytaj również: Dragon Ball Z

  Zobacz także  


Dragon Ball – obsada

Takeshi Aono jako Szatan Serduszko Jr / Ginkaku / Kami-Sama / Ninja Murasaki / Shen (głos)
Toshio Furukawa jako Szatan Serduszko Jr / Generał Blue / Shura / Tarou (głos)
Shigeru Chiba jako Pilaf / Chibi / Sługa Nikochana / Tsukutsun (głos)
Kôhei Miyauchi jako Genialny Żółw (głos)
Mayumi Tanak jako Klilyn / Yajirobe / Jelly (głos)
Tôru Furuya jako Yamcha / Dziecko Gamera / Bavaro (głos)
Masako Nozawa jako Son Goku (głos)
Hiromi Tsuru jako Bulma / Crepe / Piccolo Jr (głos)
Wszystko na temat: